AROMATERAPINĖS ŽVAKĖS - GĖRIS AR PAVOJUS SVEIKATAI?

AROMATERAPINĖS ŽVAKĖS - GĖRIS AR PAVOJUS SVEIKATAI?

AROMATERAPINĖS ŽVAKĖS - GĖRIS AR PAVOJUS SVEIKATAI?

Nusprendžiau parašyti šį straipsnelį ir pagaliau atsakyti į daugeliui kylantį klausimą: “ar aromaterpinės žvakės nekenkia sveikatai?” Trumpas atsakymas būtų: ir TAIP, ir NE, priklausomai nuo naudojamų medžiagų, kurias šiame straipsnelyje ir aptarsime.

Pirkdami žvakę nenorime analizuoti sudėties, gamybos procese naudotų medžiagų, tiesiog norime įsigyti žvakę ir mėgautis kvapu. Tačiau, kaip iš pirmo žvilgsnio pasakyti ar žvakė GERA ir KOKYBIŠKA (nekenkianti sveikatai)? Kokybę dažniausiai išduoda KAINA. Dažnai prekybos centruose, parduotuvėse matome aromaterapines žvakes, kurių kainos svyruoja tarp 3-10€, tačiau pasigilinus pastebime, kad žvakėse naudojamas kenksmingas sveikatai vaškas ir cheminiai, kenksmingi kvapikliai. 

Pirkėjai stebisi: "kam pirkti žvakę už 15€ ar 20€, kai prekybos centre galima įsigyti nuostabaus kvapo žvakę už 5€?" Atsakymas labai paprastas: vieni žmonės investuoja į kokybę ir sveikatą, kiti atsižvelgia į kitus, jiems patinkančiu ir tinkančius, faktorius. Lygiai tas pats ir su kosmetika ar maisto produktais, galima įsigyti kažką labai pigaus, tačiau paskaičius sudėtį pasimato kodėl kaina tokia žema.

Deja, perkant aromaterapines žvakes, ypač prekybos centruose, sunku suprasti iš ko jos pagamintos, kokie vaškai ir kvapikliai buvo naudojami. Užsisakant aromaterapines žvakes internetu galime paskaityti sudėtį, pasitikrinti kokie vaškai ir aliejai buvo naudojami gamyboje. Pirkdami kvepiančias žvakes internetu galime greičiau, lengviau rasti informaciją bei paskaityti atsiliepimus. 

KOKIO VAŠKO ŽVAKES RINKTIS?

Kokio vaško žvakes rinktis?

Parafino žvakės

Parafino vaškas - pigus, tačiau labai kenksmingas, kadangi parafinas gaminamas iš naftos. Remiantis 2009 metais Amerikos chemijos draugijos atliktu tyrimu buvo nustatyta, kad deginant parafino vašką išsiskiria potencialiai pavojingos cheminės medžiagos, tokios kaip: toluenas, benzenas ir formaldehidas. Pastarieji benzenas ir formaldehidas sukelia vėžį. Mokslininkai teigia, kad dažnas parafino žvakių deginimas ankštose nevėdinamose vietose sukelia plaučių vėžį, alergijas, astmą ir odos bėrimus.

 

Sojų vaško žvakės

Sojų vaškas - natūralus, švarus, ekologiškas, draugiškas gamtai vaškas. Sojų vaškas išgaunamas natūraliu būdu iš sojų pupelių ir jame nėra jokių sintetinių priemaišų. Sojų vaškas yra netoksiškas ir švariai dega, jame nėra toksinų, kancerogenų ar teršalų. Kaip augalinis vaškas, jis neišskiria jokių kenksmingų šalutinių produktų ir neišskiria suodžių. Sojų vaško žvakės puikus pasirinkimas tiems, kurie nori saugoti, tausoti savo sveikatą, gamtą ir gyvūnus. 

 

Bičių vaško žvakės

Bičių vaškas - karališkas, ekologiškas ir prabangus vaškas. Bičių vaškas, kaip ir sojų vaškas, išgaunamas natūraliu būdu, jame nėra priemaišų. Bičių vaško žvakės dažniausiai būna brangesnės, kadangi pats bičių vaškas yra brangesnis už kitus vaškus. Bičių vaško lydymosi temperatūra yra aukščiausia iš visų vaškų, tai reiškia, kad šios žvakės dega ilgiau nei parafino žvakės. Bičių vaško žvakės neišskiria suodžių ir linkusios mažiau lašėti. Bičių vaško žvakės natūraliai skleidžia malonų medaus aromatą ir nereikia pridėti papildomų kvapiklių. 

 

Kokoso vaško žvakės

Kokosų vaškas – ekologiškas, patikimas, puikiai išlaikantis kvapą. Kokosų vaškas išgaunamas natūraliu būdu iš kokosų aliejaus. Šis vaškas yra nekenksmingas sveikatai, su juo lengva dirbti. Kokosų vaškas puikiai išlaiko eterinių ir kvapiųjų aliejų kvapus bei ilgiau dega. Kokosų vaškas taip pat yra tinkamas veganams. 


 

AROMATERAPINIŲ ŽVAKIŲ KVAPIKLIAI

Eteriniai ir kvapieji aliejai

 

Eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai išgaunami natūraliu būdu iš žolelių, gėlių, uogų, vaisių, prieskonių ir t.t. Eteriniai aliejai, pagaminti iš 100% natūralių medžiagų, dažnai turi teigiamą poveikį sveikatai, nervinei sistemai, nuotaikai. Tačiau, natūralūs eteriniai aliejai yra labai brangūs bei juos sudėtinga naudoti žvakių gamyboje.


Kvapieji aliejai

Kvapieji aliejai dažniausiai gaminami laboratorijoje. Juose yra tam tikros rūšies cheminės medžiagos, vadinamos dietilftalatu (DEP), kuris naudojamas kaip tirpiklis, kuris sustiprina kvapą ir leidžia jam ilgiau išsilaikyti. Kvapieji aliejai būna dviejų rūšių: natūralūs ir sintetiniai.

  • Natūralūs kvapieji aliejai gaminami laboratorijoje naudojant natūralias aromatines žaliavas, jas maišant ir išgaunant įvairius kvapų mišinius. Natūralūs kvapieji aliejai gali būti sudaryti iš eterinių aliejų, eterinių aliejų mišinių.
  • Sintetiniai kvapieji aliejai - jų gamyboje naudojamos įvairios dirbtinės cheminės medžiagos, kuriuos padeda sukurti kvapus, kurių negalima išgauti natūraliu būdu. 


Taigi, apžvelgę ir susipažinę su žvakių gamybos medžiagų ypatumais, skirtumais, savybėmis, galėsite lengviau ir greičiau išsirinkti Jums tinkamiausias žvakes bei patarti savo artimiesiems. Geriausios žvakės tos, kurios gražiai atrodo, skaniai kvepia bei nekenkia mūsų sveikatai, todėl Qetesh Art žvakių gamyboje naudojame sojų, kokosų vaškus bei aukščiausios kokybės aromaterapinius aliejus. Linkiu, kad Jūsų namuose degtų tik kokybiškos, nuostabaus kvapo, nekenkiančios sveikatai žvakės.

 

Būkite sveiki ir laimingi!

- Qetesh Art -